W dniach 6-8 października odbędzie się 50- jubileuszowy Rajd Dolnośląski.

To największa tego typu impreza w regionie, organizowana corocznie przez Automobilklub Ziemi Kłodzkiej. W tegorocznej edycji weźmie udział czołówka zawodników rywalizujących w Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Organizatorzy przygotowali 12 wymagających odcinków specjalnych oraz sporo atrakcji -a zdecydowanie największą z nich będą pokazowe przejazdy utytułowanego teamu Krzysztof Hołowczyc i Maciej Wisławski. Legendarna załoga, byli mistrzowie Polski i Europy pojawią się na trasie sobotniego Power Stage, rozgrywanego na ulicach Kłodzka, pojadą Volkswagenem Polo Proto, zbudowanym i obsługiwanym przez Dytko Rent.

Z wielką przyjemnością przyjęliśmy propozycję organizatorów rajdu oraz znanej rajdowej stajni Dytko Rent, aby wziąć udział w pokazowych przejazdach Power Stage w Kłodzku. To fantastyczna okazja do spotkania z rajdowymi kibicami na Dolnym Śląsku, w „mateczniku” polskich rajdów. Obaj z Maćkiem Wisławskim mamy ogromny sentyment do tych terenów, ale także do wspaniałych kibiców i organizatorów niezapomnianych imprez. To tam odnosiliśmy swoje spektakularne sukcesy! Minęło już 15 lat odkąd ostatni raz startowałem w tej okolicy, ale mam nadzieję, że całkiem spore grono kibiców pamięta mnie jeszcze z tamtych czasów, gdy rajdy cechowały się ułańską fantazją, jazdą pełnymi bokami, pod publiczkę. W sobotę w Kłodzku będziemy chcieli przypomnieć ducha tamtych rajdów i dać kibicom sporo dobrych emocji. Pojedziemy autem klasy Proto o mocy ok.400 KM, który daje możliwość bardzo widowiskowej jazdy. Przy okazji składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji jubileuszu 50-lecia Klubu i Rajdu Dolnośląskiego wszystkim współtwórcom tych niezapomnianych rajdów i ich kibicom. Z pewnością będzie to dla nas niezwykłe wydarzenie, na które obaj serdecznie zapraszamy!” – powiedział Krzysztof Hołowczyc.

Występ załogi Krzysztof Hołowczyc/Maciej Wisławski wspierają Partnerzy: producent kosmetyków i chemii samochodowej K2, producent klocków hamulcowych Breck, dostawca najwyższej jakości opon Michelin, producent nawigacji samochodowej AutoMapa, producent alkomatów Certen.